Home Page
Tournamant Schedules
Apparel
Camps / Clinics / Open Gyms
Coaches Information
Contact Information
Directions
High School Softball
Links
Meeting Information
Photo Gallery
Registration
Raffle
Rules
Sponsors
Team Schedules
Team Standings
Team Rosters
Tournament Information

Volunteer Info & Schedules

NLGYSA

Get Adobe Reader

Tournament Schedules

 

2017 Summer Challenge Schedule

10U

 Friday    5:00 PM  Appleton Rockers vs Kimberly @ Pfeifer North
               5:00 PM Impact Fastpitch vs Clintonville @ Memorial South
               5:15 PM Pirate Fastpitch vs Waupaca @ Memorial North
               6:30 PM Freedom-Gribble vs Winneconne @Pfeifer North
               6:30 PM  Freedom-Voight vs West Depere 9U @ Memorial South
               6:45 PM Kaukauna Orange vs Lakeshore Rise @ Memorial North
               8:00 PM Lux. Casco vs Antigo @ Memorial South
               8:15 PM Fondy Card.vs E Depere White@ Memorial North 

Saturday  8:00 AM Freedom-Voight vs Lakeshore Rise @ Pfeifer North
               8:00 AM Freedom-Gribble vs Lux. Casco @ Memorial South
               8:00 AM Clintonville vs Waupaca @ Pfeifer South
               8:15 AM W Depere 9U vs Kaukauna Orange @ Pfeifer Middle
               9:30 AM Winneconne vs Antigo @ Pfeifer North
               9:30 AM Impact Fastpitch vs Pirate Fastpitch 9u @ Memorial South
               9:45 AM Fondy Card. vs Appleton Rockers @ Pfeifer Middle
              11:00 AM East Depere White vs Kimberly @ Memorial South
              11:00 AM Freedom-Voight vs Kaukauna Orange @ Pfeifer North
              11:15 AM W Depere 9U vs Lakeshore Rise @ Pfeifer Middle
              12:30 PM Winneconne vs Lux Casco @ Pfeifer North
              12:30 PM Freedom Gribble vs Antigo @ Memorial South
              12:45 PM Impact Fastpitch vs Waupaca @ Pfeifer Middle
               2:00 PM Fondy Cardinals vs Kimberly @ Memorial South
               3:30 PM Clintonville vs Pirate Fastpitch 9U @ Memorial South
               5:00 PM Appleton Rockers vs E Depere White @ Memorial South
               6:30 PM Game B @ Memorial South
               8:00 PM Game A @ Memorial South

Sunday    8:00 AM  Game C @ Memorial South
               9:30  AM Game D @ Memorial South
              11:00 AM Game E @ Memorial South
              12:30 AM Game F @ Memorial South
                2:00 PM Game G  3rd Place @ Memorial South
                3:30 PM Game K Championship @ Memorial South

12U

 Friday     5:00 PM Flip, Turn, Tags vs Clintonville @ Pfeifer South
                5:15 PM Point Fastpitch vs Hortonville Red @ Pfeifer Middle
                6:30 PM W. Depere vs Fox Valley Heat @ Pfeifer South
                6:45 PM New London vs Pirate Fastpitch @ Pfeifer Middle

Saturday  8:15 AM Fox Valley Heat vs Freedom @ Memorial North
                9:30 AM Wauwautosa Shock vs Winneconne @ Pfeifer South
                9:45 AM Clintonville vs Tomahawk @ Memorial North
               11:00 AM Hortonville vs Plover @ Pfeifer South
               11:15 AM West DePere vs Freedom @ Memorial North
               12:30 PM Winneconne vs Pirate Fastpitch @ Pfeifer South
               12:45 PM Flip, Turn, Tags vs Tomahawk @ Memorial North
                2:15 PM New London vs Wauwautosa Shock @ Memorial North
                2:15 PM Point Fastpitch vs Plover @ Pfeifer Middle
                3:45 PM Game A @ Memorial North
                3:45 PM Game B @ Pfeifer Middle
                3:45 PM Game C @ Pfeifer South
                5:15 PM Game D @ Pfeifer Middle
                5:15 PM Game E @ Memorial North
                6:45 PM Game F @ Memorial North
                8:15 PM Game H @ Memorial North

Sunday     8:15 AM Game G @ Memorial North
                9:45 AM Game I @ Memorial North
               11:15 AM Game K @ Memorial North 
               12:45 PM Game J  @ Memorial North
                2:15  PM Game L 3rd Place @ Memorial North
                3:45 PM  Game M  Championship @ Memorial North
 

© 2012 - New London Girl’s Youth Softball Association, Inc.